Reklama

Wrocław: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ma nowego dyrektora

02/06/2021 11:27

1 czerwca prezydent Wrocławia powołał nowego dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Jest nim Tomasz Staruchowicz, inżynier i menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu procesem inwestycyjnym oraz w realizowaniu kontraktów budowlanych.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta We Wrocławiu jest jednostką organizacyjną Gminy Wrocław, która zarządza drogami publicznymi i wewnętrznymi, dba o estetykę miasta, odpowiada za utrzymanie chodników, tras rowerowych, latarni oraz fontann i pomników. Jest także zarządcą m. in. Strefy Płatnego Parkowania i Inteligentnego Systemu Transportu.


- Dziękuję prezydentowi Wrocławia za powierzone mi zaufanie. W najbliższych tygodniach będę chciał poznać działanie organizacji, spotkać się z pracownikami, ocenić i przeanalizować procesy oraz zadania, za które jest odpowiedzialny Zarząd. Ten czas będzie ważny, aby wyznaczyć cele i kierunki na najbliższe miesiące oraz lata działalności ZDiUM – mówi Tomasz Staruchowicz, nowy dyrektor ZDiUM.

Reklama

I dodaje: - Naszym priorytetem na pewno pozostanie bezpieczeństwo oraz dbanie o najwyższą jakość wrocławskich dróg i infrastrukturę. Chciałbym jednak, aby jednostka była również gotowa odpowiedzieć na dzisiejsze potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz nowoczesnego miasta. Podniesienie jakości życia, sprawna i szybka obsługa mieszkańców, rozbudowa miejskiej infrastruktury, partycypacja społeczna oraz współpraca z radami osiedla, to zasadnicze filary, na których będę budował strategię działań.


- Pan Tomasz Staruchowicz posiada wiedzę, kompetencje i doświadczenie budowlane, które zdobył przez 15 lat pracy w branży budownictwa drogowego i infrastrukturalnego. W ostatnim czasie realizował największe wrocławskie inwestycje, m. in. autostradową i wschodnią obwodnicę Wrocławia czy Wrocławski Węzeł Wodny. Trzymam kciuki za nowego dyrektora i cały zespół zarządu dróg - komentuje prezydent Jacek Sutryk.

Reklama

Tomasz Staruchowicz - asystent projektanta we wrocławskim biurze projektowym w latach 2003 – 2009. Inżynier Budowy od 2006 do 2009 w lokalnych i ogólnopolskich firmach. Kierownik Robót, a następnie Kierownik Budowy w podmiotach o międzynarodowych strukturach w latach od 2010 do 2019. Pełnił obowiązki Inspektora Nadzoru Robót Drogowych oraz Inżyniera Rezydenta przy największych wrocławskich inwestycjach takich jak autostradowa obwodnica Wrocławia, wschodnia obwodnica Wrocławia (Bielany – Łan - Długołęka, etap IV), Wrocławski Węzeł Wodny WW2 (Radwanice), rewitalizacja nadbrzeża oławskiego we Wrocławiu, przebudowa ul. Miłoszyckiej, Berenta, Sygnałowa, Strachocińska, Buforowa i wielu innych we Wrocławiu oraz Aleja Wielkiej Wyspy, a także Trasa Autobusowo Tramwajowa łącząca Nowy Dwór z centrum Wrocławia.


Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. Ukończył również Podyplomowe Studia Międzynarodowe Procedury Organizacji Inwestycji wg FIDIC (Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów - Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils). Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń zarówno do projektowania, jak również prowadzenia robót budowlanych związanych z budową dróg. Certyfikowany menedżer z zakresu budowania zespołu, prowadzenia negocjacji oraz zarządzania zmianą.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości