Reklama

Wrocławianie będą załatwiać sprawy urzędowe na osiedlach? To kolejny pomysł aktywistów

17/08/2018 10:21

Aktywiści ze stowarzyszenia Nowy Wrocław chcą zwiększenia liczby placówek, w których wrocławianie mogliby załatwiać sprawy urzędowe. Ich zdaniem nowe Centra Obsługi Mieszkańców i Centra Obsługi Podatnika, w których można by odbierać dowody osobiste, prawa jazdy, rejestrować pojazdy, załatwiać sprawy meldunkowe i regulować opłaty oraz podatki powinny powstać poza ścisłym centrum miasta.

Obecnie sprawy obywatelskie można załatwić głównie w centrum miasta. Wyjątkiem jest punkt przy Kromera 44, umożliwiający szybsze dostanie się do niego m.in. mieszkańcom Sołtysowic, Karłowic, Psiego Pola czy Kowal. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia Nowy Wrocław z podobnego rozwiązania mogliby korzystać mieszkańcy pozostałych osiedli oddalonych od centrum, w szczególności ci mieszkający na obrzeżach Wrocławia (Leśnica, Oporów, Klecina).


– Instytucje publiczne powinny być bliżej mieszkańców, wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i udzielać niezbędnej pomocy. Zwiększenie ilości punktów Centrum Obsługi Mieszkańca i Centrum Obsługi Podatnika o obszary osiedli oddalonych od centrum miasta, umożliwi załatwienie urzędowych spraw mieszkańcom, którzy zamieszkują często osiedla na obrzeżach miasta – tłumaczy Mateusz Jędrachowicz ze stowarzyszenia Nowy Wrocław.

Reklama

Wnioskodawcy proponują jednocześnie w piśmie do prezydenta Wrocławia, aby w przypadku utworzenia nowych punktów, były one zlokalizowane w jednym miejscu na osiedlu wraz z innymi filiami, oddziałami i jednostkami pomocniczymi miasta.


– Możliwość ich zlokalizowania wspólnie z innymi filiami, oddziałami i jednostkami pomocniczymi miasta w jednym obiekcie, choćby przy tworzonych Centrach Aktywności Lokalnej, to także zwiększenie komfortu dla mieszkańców oraz zaoszczędzenie przez nich czasu, poprzez umożliwienie załatwienia spraw w różnych instytucjach w jednym miejscu na swoim osiedlu – dodaje Jędrachowicz.

Reklama

Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie, zakładające wyznaczenie na terenie Wrocławia 17 delegatur magistratu, w których można by załatwiać podstawowe sprawy urzędowe, jakiś czas temu postulował też m.in. Klub Jagielloński.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości