Reklama

Wrocławscy gimnazjaliści najlepsi z angielskiego, najgorsi z matematyki [WYNIKI]

19/06/2018 13:14

Są już wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie wrocławskich szkół najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Najwięcej problemów sprawiła im matematyka.

W samym Wrocławiu do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpiło ponad 4,3 tys. uczniów. Zdający najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym – średni wynik z tego przedmiotu to 79,1%. Nieźle poszła też część egzaminu sprawdzająca wiedzę z języka polskiego (73,4%).


Młodzi wrocławianie najsłabiej radzili sobie z matematyką (średni wynik: 60,5%), językiem niemieckim na poziomie rozszerzonym (61,7%) oraz naukami przyrodniczymi (63,3%).


Średni wynik egzaminu z wiedzy o społeczeństwie i historii to 66,2%.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości