Są już wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie wrocławskich szkół najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Najwięcej problemów sprawiła im matematyka.
W samym Wrocławiu do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpiło ponad 4,3 tys. uczniów. Zdający najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym – średni wynik z tego przedmiotu to 79,1%. Nieźle poszła też część egzaminu sprawdzająca wiedzę z języka polskiego (73,4%).
Młodzi wrocławianie najsłabiej radzili sobie z matematyką (średni wynik: 60,5%), językiem niemieckim na poziomie rozszerzonym (61,7%) oraz naukami przyrodniczymi (63,3%).
Średni wynik egzaminu z wiedzy o społeczeństwie i historii to 66,2%.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze