Radni miejscy z koalicji rządzącej Wrocławiem zaapelowali do Ministerstwa Edukacji Narodowej o przesunięcie tegorocznych egzaminów dla klas ósmych i matur. Ich zdaniem w trakcie epidemii koronawirusa nie da się przeprowadzić tak ważnych egzaminów bez zagrożenia życia i zdrowia.
Apel pod którym podpisało się 20 członków klubów Koalicyjny Klub Obywatelski (Platforma Obywatelska, Unia Pracy, OK Wrocław), Nowoczesnej i Sojuszu dla Wrocławia (SLD i radni z poparciem Rafała Dutkiewicza) to inicjatywa trójki radnych KKO Marty Kozłowskiej, Agaty Gwadery-Urlep i Pawła Karpińskiego.
– W czasie, kiedy wszyscy musimy zmierzyć się z sytuacją zagrażającą naszemu życiu i zdrowiu nie ma odpowiednich warunków do przeprowadzenia tak ważnych egzaminów. Organizacja ich w placówkach szkolnych będzie zagrażała zdrowiu i życiu uczniów, nauczycieli oraz osobom zaangażowanym w ich przebieg – czytamy w liście skierowanym do ministra Dariusza Piątkowskiego.
Pełną treść listu można przeczytać tutaj.
Radni w swoim piśmie podkreślają też, że nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem w prowadzeniu zdalnego nauczania, jednak krytykują ministerstwo za niezapewnienie wsystkim nauczycielom i uczniom odpowiednich możliwości technicznych i sprzętowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze