Reklama

Wrocławska Iglica dla Ślęzy Wrocław

25/09/2016 16:50

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – to bilans koszykarek Ślęzy w towarzyskim turnieju Wrocławska Iglica 2016 – III Memoriał Teresy Kępki-Swędrowskiej. To były ostatnie sparingi brązowych medalistek mistrzostw Polski przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

Zmagania w turnieju wrocławianki rozpoczęły od zwycięstwa z wicemistrzem Czech, zespołem Basketball Nymburk. Dzień później przytrafiła im się porażka z Ostrovią Ostrów Wlkp., beniaminkiem ekstraklasy. Trener Arkadiusz Rusin szeroko rotował składem, na placu gry pojawiło się aż 13 zawodniczek, w tym wiele młodych. Zadebiutowała też pozyskana w tym tygodniu Ukrainka Kateryna Rymarenko.


- Łatwo jest krytykować młode zawodniczki, ale to nie one są odpowiedzialne za tę porażkę – powiedziała Sharnee Zoll-Norman, kapitan Ślęzy. – Ja to biorę na siebie, bo ani ja, ani inne starsze zawodniczki nie zaczęłyśmy tego spotkania tak, jak powinniśmy. Nie pokazałyśmy tym młodszym, jak należy walczyć – kontynuowała Amerykanka.

Reklama

Zupełnie inaczej wyglądało trzecie spotkanie, przeciwko CCC, a więc najsilniejszemu sparingpartnerowi Ślęzy w ten weekend. Wrocławianki zaczęły w szybkim tempie, dobrze broniły i były przy tym bardzo skuteczne. Już w pierwszej kwarcie zdobyły aż 29 punktów, a potem powiększały przewagę. Była ona na tyle wysoka, że trener Arkadiusz Rusin znów wpuścił na parkiet młode zawodniczki.


- CCC Polkowice to bardzo dobry zespół, choć pamiętajmy, że nie jest jeszcze w pełnym składzie – zauważyła Sharnee Zoll-Norman. – Oczywiście niezwykle cieszy nas każde zwycięstwo odniesione przed własną publicznością oraz to, że grałyśmy z odpowiednią siłą i szybkością – dodała.

Reklama

Trzy mecze rozegrane w ten weekend były ostatnimi dla Ślęzy w okresie przygotowawczym przed sezonem 2016/2017. Wrocławianki wygrały ogółem siedem sparingów, przegrały dwa. – Każdy z tych meczów był dla nas bardzo ważny. Z tygodnia na tydzień stawałyśmy się lepszym zespołem – komentowała Zoll-Norman.


Jaki efekt przyniosą przygotowania przekonamy się już w niedzielę (2 października), kiedy to Ślęza zainauguruje zmagania ligowe. Przeciwnikiem brązowych medalistek poprzedniego sezonu będzie InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – To zespół, z którym zawsze gra się bardzo ciężko. Ich trener przykłada dużą uwagę do twardej obrony i szybkiej gry. Musimy uważać i być skoncentrowane – stwierdziła Sharnee Zoll-Norman.


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości