Reklama

Wrocławskie uczelnie zakończyły rekrutację. Oto najpopularniejsze kierunki

19/07/2021 15:20

Wrocławskie uczelnie zakończyły rekrutacje na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Sprawdzamy, jakie kierunki cieszyły się największym powodzeniem i ilu kandydatów przypadło na jedno miejsce.

Jedno jest pewne: młodzi ludzie wciąż chcą studiować! Liczba chętnych na wrocławskie uczelnie przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Konieczna będzie druga tura rekrutacji.


Uniwersytet Wrocławski


Uniwersytet Wrocławski podczas tegorocznej rekrutacji odnotował 29 239 rejestracji na studia od ponad 17 tysięcy kandydatów. Na najpopularniejszych kierunkach o jedno miejsce ubiega sie ponad 30 chętnych.


Najbardziej rozchwytywanym kierunkiem na UWr była psychologia. W systemie odnotowano 3280 rejestracji, co oznacza, że o jedno miejsce na tym kierunku walczą aż 32 osoby. Tyle samo chętnych na jedno miejsce jest również na koreanistyce. Powodem jest nie tyle wysoka liczba rejestracji (508), ale niski limit miejsc (16).

Reklama

W czołówce najpopularniejszych pod względem rejestracji kierunków znalazły się: prawo (1978 kandydatów), komunikacja wizerunkowa (1520), ekonomia (1284), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (1139). Dalej – anglistyka (1127), informatyka (781), genetyka i biologia eksperymentalna (667) oraz biotechnologia (612).


Mimo że liczba zapisów w systemie jest duża, to wiele kierunków pozostaje mało obleganych. W II turze rekrutacji wezmą udział kandydaci z list rezerwowych, po zakończeniu przyjmowania dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych w I turze.

Reklama

Politechnika Wrocławska


W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej w tegorocznej rekrutacji zarejestrowało się ponad 8,5 tysiąca kandydatów. Czekało na nich ponad 7 tysięcy miejsc na 52 kierunkach studiów I stopnia.


Największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka stosowana – na studia prowadzone w języku angielskim było aż 10 chętnych jedno miejsce, a w języku polskim – 9 osób na jedno miejsce. Popularne wśród kandydatów były także budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna, informatyka algorytmiczna oraz automatyka i robotyka.

Reklama

– Jeśli komuś nie udało się dostać na wymarzony kierunek, albo z jakiegoś powodu nie zdołał się zarejestrować w pierwszym naborze, to zapraszamy do drugiej rekrutacji – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr.


Lista kierunków oraz limity miejsc obowiązujące w drugim naborze są już dostępne na stronie uczelni.


Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu


Na Uniwersytecie Przyrodniczym odnotowano 5334 rejestracji na 28 kierunków. Najpopularniejsza okazała się w tym roku weterynaria. Na jedno miejsce przypadło 7 kandydatów. Na drugim miejscu znalazło się żywienie człowieka i dietetyka (5,6 kandydata na miejsce), a dalej - geodezja i kartografia (3,2 osoby na miejsce). Na popularności zyskują też kierunki: bioinformatyka, biotechnologia, odnawialne źródła i gospodarka odpadami oraz zootechnika.

Reklama

Będąca tegoroczną nowością w ofercie uczelni agroinżynieria uzyskała 26 rejestracji na 32 dostępne miejsca. We wrześniu zostanie otwarty drugi nabór na ten i pozostałe kierunki, które nie osiągnęły limitu miejsc.


Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Wśród kierunków oferowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny największym zainteresowaniem (10 chętnych na jedno miejsce) cieszyły się ekonomia, informatyka w biznesie oraz zarządzanie. Popularne były także logistyka (8 osób na miejsce), rachunkowość i controlling (6 osób na miejsce), a także finanse i rachunkowość (5 osób na miejsce).

Reklama

Listy na wszystkich dostępnych kierunkach – na studia stacjonarne I i II stopnia łącznie 2532 miejsc – zostały zajęte. Komisja rekrutacyjna zakończyła zbieranie dokumentów od kandydatów. Zgłosiło się 7285 osób.


Uniwersytet Medyczny


Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w tegorocznej rejestracji dla kandydatów na studia przygotował ponad 1200 miejsc. Rekrutujących się na studia było ponad 9 tysięcy.


– Jak co roku, jeśli chodzi o studia stacjonarne, największa konkurencja dotyczyła kierunku lekarsko-dentystycznego. O jedno miejsce starało się aż 27 osób. Na kierunek lekarski aplikowało 40 proc. wszystkich zgłoszonych kandydatów, tworząc konkurencję na poziomie niemal 13 osób na miejsce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dietetyka, analityka medyczna i fizjoterapia. Średnio na wszystkich tych kierunkach około 7 osób starało się o miejsce – mówi Anna Tumidajewicz z działu marketingu UMW.

Reklama

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia będą miały 3 dni robocze na dostarczenie dokumentów do komisji rekrutacyjnych. Jeśli tego nie zrobią, szanse otrzymają kolejni kandydaci z listy oczekujących. Jeżeli pozostaną jeszcze wolne miejsca na kierunkach, drugi nabór ruszy 8 września.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości