Reklama

Wyboista droga na stację Nowy Dwór. Chodnik? Miasta nie stać na takie rarytasy

17/05/2024 11:34

Aby dojść na stację kolejową Nowy Dwór trzeba pokonać pobocze pełne dziur. - Jest tam niebezpiecznie - słyszymy od mieszkańców. Miasto twierdzi jednak, że na takie remonty nie ma pieniędzy. Na chodnik w tym miejscu nie ma szans.

- Obok mieści się pętla MPK i powstała infrastruktura, jeżeli chodzi jednak o dojście do samej stacji nie ma chodników i piesi zmuszeni są idąc np. od strony ulicy Chociebuskiej czy ul. Balonowej iść dziurawym, pełnym kałuż poboczem, co jest niebezpieczne ze względu na duży ruch samochodowy, a dwa niewygodne. Chodzi tu m.in. o prowadzenie bagażu na kółkach po wybojach i trawie - tłumaczy nasza czytelniczka.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


W urzędzie miejskim usyszeiśmy, że w najbliższym czasie budowy chodnika nie będzie. Bo jest za drogo i się nie opłaca. - O ile na pierwszym odcinku znajduje się rezerwa terenu, która umożliwiałaby budowę chodnika, to przy samej Chociebuskiej takiej możliwości na terenie pasa drogowego nie ma. Ponadto na ostatnim odcinku ul. Żernicka zbudowana jest na nasypie, na którym łączy się z ul. Chociebuską. Budowa chodnika wymagałaby przebudowy tego nasypu i generowała zbyt wysokie koszty - informuje Tomasz Sikora z urzędu. - Szacunkowo koszt budowy tego chodnika, czyli przebudowa wiaduktu, byłby równoważny z budową około 40 kilometrów chodników w standardowych lokalizacjach - przekonuje.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości