Reklama

Zmiany na Alei Wielkiej Wyspy. Tramwaje ustąpią kierowcom

16/01/2024 15:50

Znów zmiany na Alei Wielkiej Wyspy. Teraz tramwaje będą musiały poczekać na światłach. Zlikwidowano bowiem pierwszeństwo dla pojazdów szynowych na skrzyżowaniu Bardzkiej i Armii Krajowej. 

Tramwaje poczekają


- Decyzja o wprowadzeniu takiej zmiany wynika przede wszystkim z kluczowego dla ruchu charakteru tego skrzyżowania; mówimy tu o skrzyżowaniu węzłowym, czyli rozbudowanym układzie drogowym z dużym natężeniem ruchu we wszystkich kierunkach. Armii Krajowej przebiega droga krajowa nr 94. Do tej drogi dołączyła w grudniu AWW, W naszej opinii zasadnym było dopasowanie pracy sygnalizacji do nowych warunków ruchu drogowego. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie sprawdza się nam od lat na skrzyżowaniu Hallera-Wiśniowa-Powstańców Śląskich - mówi Agnieszka Matuszczyk z Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. 


Mieszkańcy Tarnogaju już zapowiedzieli, że będą chcieli przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu. 

Reklama

Zarząd Osiedla na najbliższej sesji zwróci się do radnych o przegłosowanie uchwały w sprawie przywrócenia priorytetu dla komunikacji zbiorowej nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale i wyznaczeniu go na całym osiedlu


- czytamy na fanpage"u Rady Osiedla Tarnogaj.


A nie jest to wykluczone. - Jesteśmy w kontakcie z MPK obserwując, jak ta zmiana, poprawiająca przepustowość skrzyżowania, wpływa na komunikację zbiorową. Sprawdzamy czasy przejazdu komunikacji zbiorowej i układanie się ruchu. Na tej podstawie wyciągniemy wnioski, czy należy wprowadzać korekty w cyklach sygnalizacji na tym skrzyżowaniu - dodaje Matuszczyk. 

Reklama

A co z autobusami? 


Już wcześniej mieszkańcy Tarnogaju alarmowali, że komunikacja miejska na Alei Wielkiej Wyspy jest ponadto niewystarczająca. Obecnie kursuje nią tylko jeden autobus i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Nie dość, że alternatyw jest mało, to jeszcze pasażerowie komunikacji miejskiej muszą czekać. 


- W kwestii planów na nowe linie autobusowe na Alei Wielkiej Wyspy, dużo zależy od wyników ogłoszonego przetargu na wyłonienie operata przewozów. Jego pozytywne rozstrzygnięcie otworzy nam furtkę do powrotu do analiz zasobów technicznych, finansowych i taboru, które to zasoby mogłyby być wykorzystane do obługi AWW. Na razie nie ma taboru, by realizować nowe połączenia  - wyjaśnia Agnieszka Matuszczyk. 

Reklama

Aktualnie Aleją Wielkiej Wyspy kursuje tylko i wyłącznie jeden autobus - to linia 143. Już teraz przejazd nią po całej trasie zajmuje ponad półtorej godziny. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości