Od niedzieli w Polsce działa Krajowy System e-Faktur (KSeF). Od tego dnia największe firmy (te z obrotami powyżej 200 mln zł) zamiast znanych dotąd papierowych faktur muszą wystawiać elektroniczne dokumenty, które bezpośrednio trafiają na konta klientów w systemie KSeF. Ta rewolucja dotyczy m.in. paliwowych gigantów. Co zmieni się na stacjach Orlen? Firma opublikowała oficjalną instrukcję dla klientów.
Zmiany na stacjach Orlen dla klientów flotowych:
Zmiany na stacjach Orlen dla pozostałych klientów
Jak wyjaśniła Polska Izby Paliw Płynnych, koncerny paliwowe korzystają z zapisu, zgodnie z którym do końca tego roku można jeszcze wydawać faktury w dotychczasowej postaci, jeśli są wystawiane przy użyciu drukarek fiskalnych. Właśnie z tego wyjątku korzysta wielu paliwowych gigantów.
Także koncert BP wystawia faktury w niezmienionej formie. Ma tak być do połowy roku. Dopiero w drugiej połowie 2026 kierowca tankujący na stacjach tej sieci zamiast wydruku faktury dostanie papierowe potwierdzenie transakcji, samą fakturę będzie mógł odebrać już tylko w KSeF.
Z kolei Shell swoje faktury już teraz wystawia w KSeF. W okresie przejściowym klienci tej sieci dostają jednak na stacji wydrukowaną wizualizację faktury.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze