Było tak w zeszłym roku, będzie i w tym. Stadion Olimpijski we Wrocławiu ponownie będzie gospodarzem nie jednej, a dwóch rund Speedway Grand Prix. Kibiców żużla we Wrocławiu czeka zatem niezwykle emocjonująca końcówka lipca.
Ubiegłoroczna edycja SGP była pod wieloma względami odmienna od standardowej. Rund było tylko osiem, a lokalizacje zaledwie cztery (z czego 3 w Polsce). Choć w tym roku jest ich 9, a lokalizacji więcej, to tor we Wrocławiu ponownie dwukrotnie ugości światową żużlową czołówkę. Do planowanych na sobotę 31 lipca zawodów, oficjalnie dołączyły kolejne, dokładnie dzień wcześniej (piątek 30 lipca). W zeszłym roku na wrocławskim owalu świetnie radzili sobie obecni zawodnicy Betard Sparty Wrocław. Pierwszą rundę (29 sierpnia 2020) wygrał jeżdżący jeszcze wówczas dla GKM-u Grudziądz Artiom Łaguta, przed Maciejem Janowskim oraz Fredrikiem Lindgrenem (Włókniarz Częstochowa). Następnego dnia wygrał zaś „Magic”, wyprzedzając Taia Woffindena i Bartosza Zmarzlika (Stal Gorzów).
Będzie to kolejno trzecia oraz czwarta runda tegorocznego cyklu. SGP swoją inaugurację ma bowiem 2 tygodnie wcześniej w Pradze, gdzie również odbędą się dwie rundy (16-17 lipca). Informacje co do cen oraz ilości dostępnych biletów podane zostaną przez Betard Spartę w późniejszym terminie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze