Reklama

Znakomite wieści dla fanów żużla. Wrocław ponownie gospodarzem dwóch rund Speedway Grand Prix!

07/06/2021 13:14

Było tak w zeszłym roku, będzie i w tym. Stadion Olimpijski we Wrocławiu ponownie będzie gospodarzem nie jednej, a dwóch rund Speedway Grand Prix. Kibiców żużla we Wrocławiu czeka zatem niezwykle emocjonująca końcówka lipca.

Ubiegłoroczna edycja SGP była pod wieloma względami odmienna od standardowej. Rund było tylko osiem, a lokalizacje zaledwie cztery (z czego 3 w Polsce). Choć w tym roku jest ich 9, a lokalizacji więcej, to tor we Wrocławiu ponownie dwukrotnie ugości światową żużlową czołówkę. Do planowanych na sobotę 31 lipca zawodów, oficjalnie dołączyły kolejne, dokładnie dzień wcześniej (piątek 30 lipca). W zeszłym roku na wrocławskim owalu świetnie radzili sobie obecni zawodnicy Betard Sparty Wrocław. Pierwszą rundę (29 sierpnia 2020) wygrał jeżdżący jeszcze wówczas dla GKM-u Grudziądz Artiom Łaguta, przed Maciejem Janowskim oraz Fredrikiem Lindgrenem (Włókniarz Częstochowa). Następnego dnia wygrał zaś „Magic”, wyprzedzając Taia Woffindena i Bartosza Zmarzlika (Stal Gorzów).


Będzie to kolejno trzecia oraz czwarta runda tegorocznego cyklu. SGP swoją inaugurację ma bowiem 2 tygodnie wcześniej w Pradze, gdzie również odbędą się dwie rundy (16-17 lipca). Informacje co do cen oraz ilości dostępnych biletów podane zostaną przez Betard Spartę w późniejszym terminie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości