Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław zaprezentowało liderów list wyborczych do rady miejskiej. Oprócz Katarzyny Obary-Kowalskiej, która z poparciem Bezpartyjnych walczy o fotel prezydenta, „jedynkami” będą m.in. radni osiedlowi i działacze społeczni. – To ludzie, którzy dają szansę na powiew świeżego powietrza – mówi kandydatka Bezpartyjnego Wrocławia.
Działacze Bezpartyjnego Wrocławia są już po rejestracji pierwszej listy do rady miejskiej. W poniedziałek po południu zjawili się w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej, by zgłosić swoich kandydatów do kolejnych 6 okręgów we Wrocławiu. Wszyscy zgodnie podkreślają, że chcą wnieść do rady miejskiej powiew świeżości, a gwarantem tego mają być kandydaci, którzy w większości nie przekroczyli jeszcze 40 roku życia.
Wiemy już, że kandydatka Bezpartyjnego Wrocławia na prezydenta miasta i radna miejska obecnej kadencji Katarzyna Obara-Kowalska otworzy listę w okręgu nr 4. W okręgu nr 6 z pierwszej pozycji wystartuje koordynator krajowy ruchu Bezpartyjni Patryk Hałaczkiewicz. Liderami list w swoich okręgach będą też radni osiedlowi Grzegorz Maślanka (okręg nr 7), Krzysztof Bielański (okręg nr 3) i Krzysztof Matolicz (okręg nr 1). Listy Bezpartyjnego Wrocławia otworzą też Dariusz Mącarz (okręg nr 5) z Inicjatywy 20/30 oraz Karol Przywara (okręg nr 2), który niedawno opuścił obóz Jerzego Michalaka, by poprzeć Bezpartyjnych.
– W tym towarzystwie wszyscy są młodsi ode mnie – mówiła podczas prezentacji Obara-Kowalska. – Argument młodości i świeżości chcielibyśmy wprowadzić do rady miejskiej w wyborach 21 października – dodaje.
Ciekawą postacią na liście jest też Jan Lupoměský, który kilka lat temu porzucił Pragę, by zamieszkać na wrocławskim Nadodrzu. Czech mimo swojego młodego wieku może pochwalić się m.in. współpracą z czeskim MSZ oraz stanowiskiem doradcy prezydenta Vaclava Klausa. Bezpartyjny Wrocław reprezentować będą też Bartłomiej Matura, były prezes Klubu Jagiellońskiego we Wrocławiu, socjolog dr Małgorzata Burnecka oraz wrocławska adwokat Anna Kuś .
– Wbrew temu co o nas mówią mamy silną reprezentację kobiet. Parytet mamy mocno przekroczony – zapewnia Katarzyna Obara-Kowalska. – Kobiety są dla nas czymś tak naturalnym, że nie musimy na ten temat robić specjalnej konferencji prasowej – dodała kandydatka, która zapowiedziała, że jeżeli wygra wybory czymś naturalnym będzie dla niej wprowadzenie w magistracie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn.
–––
Okręgi w wyborach do rady miasta:
Okręg nr 1: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Nadodrze, Kleczków
Okręg nr 2 Strachocin-Swojczyce-Wojnów, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze – Zalesie-Szczytniki, Biskupin – Sępolno – Dąbie-Bartoszowice
Okręg nr 3: Powstańców Śląskich, Borek, Gaj, Huby, Tarnogaj
Okręg nr 4: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Partynice, Klecina, Oporów
Okręg nr 5: Szczepin, Gądów – Popowice Pd. , Pilczyce – Kozanów-Popowice Pn.
Okręg nr 6: Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Kuźniki, Żerniki, Jerzmanowo-Jarnołtów – Strachowice – Osiniec, Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie
Okręg nr 7: Karłowice – Różanka, Kowale, Psie Pole – Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice – Poświętne – Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze