Wróć do artykułu

Zdjęcia Przebudują stacje kolejowe na potrzeby wojska. We Wrocławiu i pod miastem - fotorelacja

23/09/2025 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com

Fotografie Pociągi Wrocław

Intensywne prace remontowe na stacji Brzezinka Średzka wzbudzają zainteresowanie mieszkańców i pasażerów podróżujących na linii kolejowej prowadzącej m.in. do Wrocławia. Remontowane są rampa, plac ładunkowy i tory boczne, co jest częścią projektu poprawy infrastruktury ładunkowej dla celów wojskowych i cywilnych. Realizacja planowana na III kwartał tego roku. Projekt współfinansowany przez CEF Military Mobility i Program Obronny RP ma poprawić możliwości przewozu towarów koleją, zmniejszając liczbę ciężarówek na drogach i korzystając z korzyści dla środowiska. Prace obejmują trzynastu stacji kolei TEN-T do 2026 roku, związane z przewozem towarów i materiałów. Umowy o wartości 25 mln zł podpisano m.in. na stacjach: Nasielsk, Oława, Bierzwnik i Brzezinka Średzka, a planowane prace na stacjach Wrocław Pracze i Wrocław Kuźniki w latach 2025-2026.

Kuźniki - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości