Reklama

Na badania nie trzeba będzie jechać do szpitala. Wrocławski szpital wdraża „teleopiekę”

30/04/2019 10:00

Seniorzy cierpiący na choroby przewlekłe nie będą już tak często musieli odwiedzać szpitali. Dzięki wdrażanemu przez szpital im A. Falkiewicza systemowi „teleopieki”, osoby starsze i niesamodzielne będą mogły przechodzić badania w swoich domach. Placówka na ten cel otrzyma 6,7 mln złotych z unijnego dofinansowania dla Dolnego Śląska.

Marszałek Cezary Przybylski oraz dyrektor szpitala im. A. Falkiewicza Janusz Wróbel w poniedziałek podpisali umowę, dzięki której szpital otrzyma unijną dotację na zakup specjalistycznego sprzętu do zdalnej opieki nad pacjentami.


System ma umożliwić tzw. teleopiekę nad pacjentami po 65 roku życia, którzy chorują co najmniej na dwie choroby przewlekłe. Seniorzy zostaną wyposażeni w specjalne urządzenia pomiarowe, dzięki którym będą mogli samodzielnie przeprowadzić badania w domu, a ich wyniki trafią do komputera lekarza.

Reklama

− Program obejmie docelowo tysiąc pacjentów i umożliwi monitorowanie bezpieczeństwa osób niesamodzielnych, a także zdalne nadzorowanie pacjentów starszych i przewlekle chorych – zapowiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.


Całkowita wartość projektu to ok. 8 mln złotych, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi ponad 6,7 mln zł. Urząd marszałkowski szacuje, że w ciągu roku przy pomocy zakupionego systemu wykonanych ma zostać około 2 tys. pomiarów.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości