Reklama

„Nasz Bór!”. Solidarni z dzikami organizują we Wrocławiu protest

08/01/2019 12:08

– W najbliższy weekend w Polsce rozpocznie się masowa rzeź dzików. Zabitych ma zostać 210 tysięcy tych zwierząt, co w praktyce może oznaczać wybicie całej krajowej populacji do zera – napisali przedstawiciele Wrocławskiego Ruchu Antyłowieckiego, którzy w czwartek, 10 stycznia, wyrażą swój sprzeciw wobec tego – absurdalnego ich zdaniem – pomysłu.

– Masowy odstrzał ma zostać przeprowadzony w formie wielkoobszarowych i skoordynowanych polowań zbiorowych na terenie całego kraju – można przeczytać w zapowiedzi protestu. – Dziki są ważną częścią ekosystemów leśnych. Ich brak w środowisku może być katastrofalny w skutkach dla odnowień lasów naturalnych, ale także dla gospodarki leśnej prowadzonej przez człowieka – dodali. Ich zdaniem oficjalnym powodem tej masakry jest walka z afrykańskim pomorem świń.


– Specjaliści wielokrotnie bili już jednak na alarm informując, że polowania na dziki przynoszą odwrotny skutek! To dlatego, że prowadzenie intensywnego odstrzału, przede wszystkim w formie polowań zbiorowych, przepłasza dziki na duże dystanse potęgując dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa, tworzy luki ekosystemowe zajmowane przez zarażone osobniki, a także wielokrotnie bardziej zwiększa ryzyko przenoszenia wirusa przez brak odpowiedniej bioasekuracji myśliwych – twierdzą osoby organizujące protest.

Reklama

„Solidarni z dzikami” spotkają się w czwartek, 10 stycznia o godz. 8:00 rano, pod Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii (ul. Januszowicka 48).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości