Reklama

Oficjalnie: Śląsk Wrocław na sprzedaż

02/06/2017 15:34

W piątek po południu władze Wrocławia na swojej stronie internetowej umieściły ogłoszenie zaproszeniu do negocjacji podmiotów zainteresowanych kupnem piłkarskiego Śląska. Miasto chce sprzedaż 28 006 akcji, co stanowi 54,46% kapitału spółki.

Nominalna wartość akcji, których chce się pozbyć miasto to ponad 28 mln złotych. Ostateczna cena, za jaką Wrocław sprzeda swój klub piłkarski nowemu inwestorowi, podlega jednak negocjacji. Zgodnie z zapowiedziami urzędników, kryterium ceny nie będzie najważniejszym warunkiem wyboru nowego właściciela Śląska.


– Celem sprzedaży jest znalezienie stabilnego inwestora, a nie zysk. Inwestor będzie musiał zagwarantować, że będzie w stanie utrzymać klub – zapewniał już podczas poświęconej klubowi wtorkowej sesji rady miejskiej wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Reklama

Podmioty zainteresowane kupnem klubu mogą zgłosić chęć negocjacji oferty do 9 czerwca w Biurze Nadzoru Właścicielskiego (Sukiennice 10, pok. 106). Warunkiem przystąpienia do negocjacji jest wpłacenie wadium w wysokości 50 tys. złotych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości