Reklama

Środowiska lewicowe wystawią dwie kandydatki na prezydentkę Wrocławia

26/07/2018 14:16

Wrocławskie środowiska lewicowe i aktywistyczne nie będą reprezentowane przez jedną osobę w wyborach na stanowisko prezydenta Wrocławia. Partia Zieloni wyłamała się z negocjacji i w jesiennych wyborach samorządowych wystawi Małgorzatę Tracz. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kandydatką reszty ugrupowań ma być Marta Lempart.

Partia Zieloni zdecydowała się wystartować w wyborach samodzielnie, m. in. bez partii Razem, z którą współpracowała ponad rok. W poniedziałek oficjalnie ogłosi, że powalczy o stanowisko prezydenta Wrocławia, będzie też kandydować do Rady Miejskiej.


- Chcemy tworzyć miasto w dobrym klimacie. Liczymy na pomoc osób, z którymi do tej pory współpracowaliśmy - mówi Małgorzata Tracz, potwierdzając, że chce być prezydentką Wrocławia.


Tracz urodziła się w 1985 r., pochodzi z Bolesławca, jest absolwentką polonistyki i stosunków międzynarodowych. Przed laty działała w młodzieżówce Socjaldemokracji Polskiej, a od trzech lat jest współprzewodniczącą partii Zielonych.

Reklama

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, partia Razem w wyborach samorządowych najprawdopodobniej dołączy do komitetu Wrocław dla Wszystkich, integrującego wrocławskie środowiska lewicowe i aktywistyczne, w tym Ogólnopolski Strajk Kobiet, część Dolnośląskiego Kongresu Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Choć ostatnie rozmowy na ten temat jeszcze trwają, z dużą pewnością mówi się, że ich wspólną kandydatką na prezydentkę Wrocławia będzie Marta Lempart, wrocławska działaczka, współorganizująca Czarny Protest i Strajk Kobiet. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości