Reklama

Właściciel otwartej dyskoteki wzywa do buntu. "Podnieście głowy, otwierajcie się!" [WIDEO]

22/01/2021 17:24

W piątek w pasażu Niepolda, przed pandemią mocno rozrywkowym miejscu, inicjatorzy akcji #otwieraMY zorganizowali konferencję, na której apelowali do innych przedsiębiorców z branży gastronomiczno-rozrywkowej do otwierania swoich lokali. "W razie czego pomożemy" - zapewniają.

Otworzył swój klub muzyczny, ma teraz problemy z policją, ale nie poddaje się - właściciel dyskoteki Wall Street  Club przy ul. Ruskiej 51 wystąpił publicznie wraz z przedstawicielami Inicjatywy Dolnośląskiego Veta, Kongresu Polskiego Biznesu oraz WIR Masz Głos. Przedsiębiorca zachęca innych do udziału w akcji #otwieraMY.


- Otworzyłem klub mimo obecnej sytuacji z powodów ekonomicznych. Zostaliśmy upodleni. Mam apel do pozostałych przedsiębiorców: podnieście głowy, zacznijcie racjonalnie myśleć. Nie mamy żadnej pomocy ze strony rządu, tylko czcze gadanie. To, co się dzieje, nie ma podstawu prawnej, jesteśmy tłamszeni i ogłupiani. Otwierajcie się, walczcie o swoją godność - wzywał w czasie piątkowej konferencji w pasażu Niepodla Lech Kuczyński.

Reklama


Zaproszony na spotkanie prawnik Paweł Nogal przekonywał, że gastromia powinna zostać zamknięta stosowną uchwałą, a nie rozporządzeniem, a rząd musiałby w tym celu wprowadzić stan wyjątkowy. - W przeciwnym razie działania rządu są bezprawne. Rządzący muszą wziąć za to odpowiedzialność i wynagrodzić przedsiębiorcom szkody ponoszone z tego tytułu. Nieakceptowalne jest też wybiórcze traktowanie przedsiębiorców - mówi.


- Postanowiliśmy wspomóc tych, którzy zdecydują się otworzyć. Powołaliśmy specjalny fundusz, na którym zebraliśmy na razie ok. 120 tysięcy złotych, zorganizowaliśmy ponad dwadzieścia kancelarii prawnych i adwokackich, które mają za zadanie pomagać. Od dziś działa zakładka "otwieramy" na stronie internetowej Kongresu Polskiego Biznesu - wylicza Dariusz Szumiło z KPB.

Reklama

Do tej pory do ogólnopolskiej akcji otwierania gastronomii mimo lockdownu #otwieraMY dołączyła też jedna wrocławska restauracja - Pici Pasta Wratislavia. Piszemy o tym tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości