Reklama

30 przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. Nowe zakażenia we Wrocławiu

28/08/2020 11:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 791 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, z czego 30 odnotowano na Dolnym Śląsku. W ciągu ostatniej doby nowe zakażenia stwierdzono m.in. we Wrocławiu. Są też dobre wieści, dotyczące wyzdrowień.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: małopolskim (139), mazowieckim (130) i śląskim (104),


Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby SARS-CoV-2 stwierdzono u 30 kolejnych osób. Jak informuje wojewoda dolnośląski, są to mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów: bolesławieckiego, oleśnickiego, strzelińskiego, głogowskiego, legnickiego, wrocławskiego, lubańskiego, milickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego.


U 20 kolejnych mieszkańców Dolnego Śląska ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne, co oznacza, że pacjenci są zdrowi. Są to: 5 dzieci, 11 kobiet oraz 4 mężczyzn. Od początku pandemii na terenie województwa wyleczone zostały 2933 osoby.

Reklama

Ministerstwo Zdrowia podało zaś, że zmarło 9 pacjentów chorujących na COVID-19. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości