Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 791 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, z czego 30 odnotowano na Dolnym Śląsku. W ciągu ostatniej doby nowe zakażenia stwierdzono m.in. we Wrocławiu. Są też dobre wieści, dotyczące wyzdrowień.
Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: małopolskim (139), mazowieckim (130) i śląskim (104),
Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby SARS-CoV-2 stwierdzono u 30 kolejnych osób. Jak informuje wojewoda dolnośląski, są to mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów: bolesławieckiego, oleśnickiego, strzelińskiego, głogowskiego, legnickiego, wrocławskiego, lubańskiego, milickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego.
U 20 kolejnych mieszkańców Dolnego Śląska ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne, co oznacza, że pacjenci są zdrowi. Są to: 5 dzieci, 11 kobiet oraz 4 mężczyzn. Od początku pandemii na terenie województwa wyleczone zostały 2933 osoby.
Ministerstwo Zdrowia podało zaś, że zmarło 9 pacjentów chorujących na COVID-19. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze