Reklama

38-latek w klapkach zniszczył gabloty kościelne i wybił szybę w banku

23/02/2021 10:30

Nawet 5 lat więzienia grozi 38-letniemu wrocławianinowi zatrzymanemu w miniony weekend w rejonie pl. Bema. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia gablot przy jednym z kościołów oraz wybicia szklanej witryny banku.

– Mężczyzna przyznał się do zniszczenia mienia, zarówno w placówce bankowej jak i gablot szklanych przy jednym z wrocławskich kościołów. Wrocławianin nie potrafił jednak wyjaśnić, co nim kierowało i dlaczego dopuścił się tych czynów karalnych. Zarządcy budynków oszacowali straty na kilka tysięcy złotych – mówi st. sierż. Paweł Noga z wrocławskiej policji.


Do zatrzymania wandala doszło po zgłoszeniu mieszkańca, w którym szczegółowo opisano wizerunek mężczyzny. Jedną z jego charakterystycznych cech było, to że mimo wciąż dość niskich temperatur, poruszał się w… klapkach.

Reklama

– Niedzielny spacer zakończył się zatrzymaniem mężczyzny i przewiezieniem go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zgodnie z aktualnymi przepisami zniszczenie mienia może wiązać się z pobytem za kratkami wynoszącym nawet 5 lat, ale o tym zadecyduje sąd – tłumaczy policjant.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości