Wrocławscy policjanci zatrzymali 60-letnią mieszkankę Wrocławia, która jest podejrzana o wyłudzenie sporej sumy. Według ustaleń śledczych kobieta, posługując się fałszywymi dokumentami, w ciągu trzech lat wyłudziła od banków ponad 700 tys. złotych.
Z ustaleń policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego wynika, że mieszkanka stolicy Dolnego Śląska w ciągu trzech lat oszukała trzy banki, które naraziła na spore straty.
– Jak ustalili policjanci, 60-latka posługując się sfałszowanymi dokumentami, doprowadziła kilka banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 700 tys. złotych z tytułu zawartych umów kredytowych i braku spłaty zobowiązań – tłumaczy nadkom. Krzysztof Zaporowski z sekcji prasowej wrocławskiej komendy.
Na podstawie zebranych dowodów i materiałów w tej sprawie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kobieta podczas prowadzonego pod nadzorem wrocławskiej prokuratury śledztwa złożyła wyjaśnienia, ale nie przyznała się do popełnienia przestępstwa.
Za oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze