Reklama

A co się stało z Covidem? Wciąż jest groźny

01/03/2022 08:47

Od dziś przestają obowiązywać w Polsce limity gości w restauracjach i hotelach, a także limity liczby osób korzystających z basenów czy siłowni. Nie ma też ograniczeń liczby pasażerów komunikacji publicznej. Czynne mogą być także dyskoteki, nie ma również limitów zgromadzeń. Obowiązuje już tylko nakaz zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach publicznych oraz 1,5 metrowy dystans. Tymczasem - choć od rozpoczęcia wojny na Ukrainie o koronawirusie nie mówi się już niemal w ogóle - wciąż jest on bardzo groźny.

W poniedziałek w Polsce potwierdzono 6564 nowych zakażeń, w tym 173 we Wrocławiu i 33 - w powiecie wrocławskim. To tylko oficjalnie zgłoszone przypadki, gdy chorzy zgłosili się na oficjalne testy. Jak wiele osób jest zakażonych, ale wykonało tylko testy apteczne - nie wiadomo. 

Wciąż sporo osób przebywa z powodu zakażenia Covid-19 w szpitalach. W poniedziałek zajętych było 27 z 56 łóżek w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej. W szpitalu przy ul. Borowskiej leczonych było 82 pacjentów z koronawirusem, wśród nich aż 19 to dzieci. 4 osoby przebywające w szpitalu przy Borowskiej musiały być podłączone do respiratora.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości