Reklama

Anna Dąbrowska wystąpi we Wrocławiu

10/04/2012 00:00

WROCKfest zaprasza na koncert jednej z najciekawszych i najpopularniejszych polskich wokalistek. Już 13 kwietnia we wrocławskim klubie Eter wystąpi Ania Dąbrowska z zespołem.

Ania Dąbrowska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała cztery albumy, z których każdy uzyskał status Platynowej Płyty: „Samotność po zmierzchu”, 2004 „Kilka historii na ten sam temat”, 2006 „W spodniach czy w sukience?”, 2008 „Ania Movie”, 2010

Łącznie sprzedała ponad 200 000 płyt. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają 4 statuetki otrzymane podczas koncertu TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Ania ma również na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień branżowych, jak choćby 6 Fryderyków i 2 nagrody Eska Music Awards. Zagrała trzy duże trasy koncertowe obejmujące swym zasięgiem największe miasta w Polsce.


W lipcu 2009 r. Ania przyjęła zaproszenie Marca Collina z zespołu Nouvelle Vague i nagrała w paryskim studiu piosenkę Roberta Palmera „Johnny & Mary”. Utwór ten znalazł się na płycie Nouvelle Vague zatytułowanej „NV3”. Ostatnia płyta ukazała się wiosną 2010.

Na „Ania Movie” piosenkarka zaprezentowała własne wersje ulubionych piosenek z filmów. Album zawiera utwory tak odległe stylistycznie i czasowo jak „Sounds of Silence” Simona & Garfunkela z filmu „Absolwent”, „Strawberry Fields Forever” The Beatles, a także singlowy „Bang Bang” z repertuaru Nancy Sinatry. Jesienią 2010 i wiosną 2011 Ania zagrała trasę koncertową „Ania Movie Tour”, której oprawa oświetleniowo-wizualna nawiązywała do klimatu znanego z płyty. Artystka była również jurorem pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”.

Koncert Ani Dąbrowskiej 13.kwiecień,  godz.19. klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19.


bs/inf.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości