Reklama

Bezpartyjny Wrocław: Dziury w ulicach są tak duże, że można w nich sadzić kwiaty [WIDEO]

29/09/2018 12:50

Kandydaci Bezpartyjnego Wrocławia na radnych miejskich przygotowali niecodzienny happening. W jednej z dziur w jezdni na ulicy Grochowej posadzili chryzantemę. – Ten kwiatek jest symbolem tego, w jak złym stanie są wrocławskie ulice – komentuje Katarzyna Obara-Kowalska, kandydatka na prezydenta Wrocławia.

Działacze Bezpartyjnego Wrocławia swoją konferencję prasową zorganizowali u zbiegu Gajowickiej i Grochowej, by pokazać w jakim stanie są obie ulice. Kandydaci na radnych podkreślali, że niedawna zapowiedź remontu ulicy Gajowickiej to efekt starań trzech rad osiedli.


– Ten sukces niebyły możliwy, gdyby nie współpraca. W sprawie remontu ulicy Gajowickiej współpracowały ze sobą trzy osiedla: Gajowice, Borek i Powstańców Śląskich – mówi Krzysztof Bielański, radny osiedla Powstańców Śląskich i kandydat do rady miejskiej.

Reklama

Zdaniem radnych osiedlowych z Bezpartyjnego Wrocławia remont Gajowickiej to tylko kropla w morzu potrzeb. Na remonty tylko w tej okolicy czekają kolejne ulice m.in. Powstańców Śląskich, Zaporoska, Sudecka i Komandorska.


– W zeszłym roku stworzyliśmy 350-stronicowy raport o stanie ulic i chodników na osiedlu Powstańców Śląskich. Jeżeli 350 stron zajmuje raport dotyczący tylko jednego osiedla, a osiedli mamy 48, to Wrocław czeka ogrom pracy – uważa Bielański.



Kampania #WyboryWrocław trwa! Dziś @TomaszTuralski@Bielanski_K@BezpartyjnyWroc chcąc zwrócić uwagę na stan wrocławskich ulic posadzili chryzantemę w jednej z dziur w Grochowej. Więcej na: https://t.co/ETcQYXLZHU pic.twitter.com/KGD47uvEsK

Reklama

— tuWroclaw.com (@tuWroclaw) 29 września 2018




Tomasz Turalski kandydat z osiedla Borek cieszy się, że magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Gajowickiej, ale przypomina, że przetargi na remont ulicy odbywały się już wcześniej. – O etapie przetargu słyszeliśmy 6, 8 i 10 lat temu. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy, żeby do tego remontu doszło – zapowiada.


– Jesteśmy w okresie, w którym bardzo łatwo jest coś obiecać, ale mam nadzieję, że ta urzędnicza zapowiedź, nie jest obietnicą bez pokrycia. Będziemy tego pilnować – komentuje Katarzyna Obara-Kowalska.

Reklama

Aby pokazać, w jak złym stanie są wrocławskie ulice, kandydaci Bezpartyjnego Wrocławia urządzili mały happening, w ramach którego posadzili chryzantemę w dziurze w ulicy Grochowej przy kościele.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości