Reklama

Biedroń na spacerze po Wrocławiu. „PiS niszczy, to co my budowaliśmy w samorządzie” [ZDJĘCIA]

02/05/2019 16:40

Rewitalizacja, program mieszkaniowy, transport i zmiany klimatu – to cztery filary lokalnego programu partii Wiosna. Pomysły dla Wrocławia w czwartek zaprezentowali szef ugrupowania Robert Biedroń i lider wrocławskiej listy Krzysztof Śmiszek, którzy po południu, razem ze swoimi zwolennikami wybrali się na spacer po Wrocławiu.

Robert Biedroń podczas swojego przemówienia pod Dworcem Głównym mówił, że Wrocław jest namacalnym przykładem korzyści, jakie płyną dla Polski z członkostwa w Unii Europejskiej. – Jestem dumy, że jesteśmy we Wrocławiu, że jestem w mieście Europejskim, że Wrocław dzisiaj na mapie Europy jest pokazywany, jako miasto, które warto odwiedzać, do którego warto przyjeżdżać, które jest dumą. Nie stałoby się to, gdyby nie polityka samorządowców, byłych i obecnego prezydenta, radnych i samorządowców z regionu – wyliczał.


Szef Wiosny podkreślał też, że jego ugrupowanie słusznie zaliczane jest do grona „fundamentalistów europejskich”, a jednocześnie stawia na silne samorządy, których do niedawna przedstawicielem był Biedroń. – Dzisiaj ze smutkiem patrzę na to, jak polski rząd, jak Prawo i Sprawiedliwość niszczy to, co budowaliśmy w naszym samorządzie przez wiele lat: współpracę, dialog między rządem i samorządem – tłumaczył, zaznaczając że samorządowcy bez wsparcia rządu nie są w stanie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami, jak choćby walka ze smogie`m, ubóstwem czy wykluczeniem transportowym.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: POZOSTAŁE ARTYKUŁY W KATEGORII EUROWYBORY 2019


Po przemówieniach pod Dworcem Głównym Robert BiedrońKrzysztof Śmiszek, wraz z kandydatami i sympatykami swojego ugrupowania udali się na spacer wrocławskimi ulicami.


– Będziemy spacerować po miejscach, które wymagają także rewitalizacji społecznej – zapowiadał przed startem przemarszu Śmiszek. – Jako parlamentarzyści i parlamentarzystki Wiosny, będziemy walczyli o to, żeby takie miasta, jak Wrocław mogły czerpać, jak najwięcej, żeby można było inwestować w jakość życia mieszkańców, a szczególnie w prawo do mieszkania. Bo uważamy, że prawo do mieszkania, jest prawem człowieka – zapowiadał.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości