Reklama

Nocne rajdy po Legnickiej przerwała policja. Na liczniku 115 km/h. A wszystko dla kobiety

4 tys. zł i 1,5 tys. zł - takie mandaty dostali kierowcy skody i bmw, którzy nocną porą urządzili sobie wyścigi ul. Legnicką we Wrocławiu. Mieli pecha, bo ich rajdy nagrała policyjna kamera. Obaj na trzy miesiące stracili prawo jazdy.

Pierwszy z mężczyzn - 46-letni kierowca skody pędził po Legnickiej 108 km/h. Okazał się recydywistą - policja dała mu 4 tys. zł mandatu, dostał też 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące.

Podobnie było w przypadku młodego kierowcy bmw. Mężczyzna twierdził, że pędził swoim autem 115 km/h, bo chciał popisać się przed swoją pasażerką. Kara to 1,5 tys. zł i 13 punktów karnych. On również musiał pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące. 

- Zwracając uwagę na tego typu oraz podobne przypadki, po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż brawurowa jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - apeluje Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/01/2025 13:11
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Qutass 2025-01-30 13:58:45


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości