4 tys. zł i 1,5 tys. zł - takie mandaty dostali kierowcy skody i bmw, którzy nocną porą urządzili sobie wyścigi ul. Legnicką we Wrocławiu. Mieli pecha, bo ich rajdy nagrała policyjna kamera. Obaj na trzy miesiące stracili prawo jazdy.
Pierwszy z mężczyzn - 46-letni kierowca skody pędził po Legnickiej 108 km/h. Okazał się recydywistą - policja dała mu 4 tys. zł mandatu, dostał też 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące.
Podobnie było w przypadku młodego kierowcy bmw. Mężczyzna twierdził, że pędził swoim autem 115 km/h, bo chciał popisać się przed swoją pasażerką. Kara to 1,5 tys. zł i 13 punktów karnych. On również musiał pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące.
- Zwracając uwagę na tego typu oraz podobne przypadki, po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż brawurowa jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - apeluje Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.