Reklama

Czym w czwartek żył Wrocław? [PODSUMOWANIE DNIA]

02/05/2019 19:06

Za nami 2 maja, czyli Dzień Flagi RP. Wrocławianie świętowali różnie. Część wybrała się na oficjalne obchody, inni zdecydowali się na spacer i wypoczynek na terenach zielonych, czymu sprzyjała pogoda. Politycy Koalicji Europejskiej i Wiosny wykorzystali z kolei sprzyjającą aurę wykorzystali do przekonywania wyborców do swoich pomysłów: Grzegorza Schetynę mogliśmy spotkać na Rynku, z kolei Robert Biedroń spacerował po wrocławskich osiedlach. Zobacz, czym jeszcze dziś żył Wrocław.

Przed południem na placu Gołębim odbyły się wrocławskie uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wzięli w nich udział m.in. minister Beata Kempa, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


Wrocławscy kandydaci Koalicji Europejskiej w towarzystwie lidera PO Grzegorza Schetyny spotykali się na Rynku z mieszkańcami i z okazji Dnia Flagi RP wręczali mieszkańcom i turystom biało-czerwone chorągiewki. Politycy przy okazji święta zachęcali też do głosowania na kandydatów Koalicji Europejskiej.

Reklama

Rewitalizacja, program mieszkaniowy, transport i zmiany klimatu – to cztery filary lokalnego programu partii Wiosna. Pomysły dla Wrocławia w środę zaprezentowali szef ugrupowania Robert Biedroń i lider wrocławskiej listy Krzysztof Śmiszek, którzy po południu, razem ze swoimi zwolennikami wybrali się na spacer po Wrocławiu.


Jakub O., który jest oskarżony o rozbój na dwóch mieszkańcach Wrocławia, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Chodzi o zdarzenie z ubiegłej niedzieli, podczas którego mężczyzna ukradł dwóm innym wrocławianom siekierę i zastawił ją w lombardzie.

Reklama

Wrocławscy policjanci zatrzymali 42-latka, który w nocy pobił swoją żonę. Kobieta zdołała się wyrwać swojemu oprawcy i wezwać policję. Jak się okazuje, nie był to pierwszy przypadek przemocy w tej rodzinie.


Prezydent Wrocławia Jacek Suryk zapowiedział, że w mieście odbędzie się koncert upamiętniający Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską. Artystka po ciężkiej chorobie zmarła 1 maja.


Wystawa rzeźb Małgorzaty Chodakowskiej obejmuje kilka przestrzeni Pałacu Królewskiego. Część z nich została wyeksponowana w barokowym ogrodzie. – Dzięki tej wystawie Wrocław dołączył do grona miast, które wykorzystują swoje parki i ogrody również jako przestrzenie wystawiennicze – podkreślają organizatorzy ekspozycji.

Reklama

Spektakl „Słaby rok”, dyplom IV roku wydziału lalkarskiego wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych, został na podstawie regulaminu wykluczony z Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Decyzją rektora AST, Doroty Segdy przedstawienie jednak na festiwal pojedzie. Zanim zapadła ta decyzja, porozmawialiśmy z grającymi w nim studentami, którzy opowiedzieli nam o swoich refleksjach i odczuciach.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości