Reklama

Demolka w kościele i kradzież skarbonek na datki. 35-latek trafił do aresztu

02/05/2023 12:23

Włamał się do kościelnych skarbonek na datki i uszkodził nożem ściany świątyni. Podejrzany o demolkę 35-latek z Legnicy trafił do aresztu, grozi mu do 10 lat więzienia. 

Wszystko działo się w minioną środę (26 kwietnia), ok. godziny 16 policjanci zostali wezwani na ul. Ojców Zbigniewa i Michała w Legnicy. Ze zgłoszenia wynikało, że przebywał tam "bardzo pobudzony mężczyzna".


- Okazało się, że 35-latek kilka godzin wcześniej wszedł do kościoła z nożem i uszkodził nim ścianę świątyni oraz powyrywał uchwyty na gaśnice - przekazuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.


Policjanci zatrzymali wandala. W trakcie sprawdzania sprawy wyszło na jaw, że 35-latek ma na sumieniu także inne przestępstwa w dwóch kościołach na terenie Legnicy. Łącznie podejrzany usłyszał cztery zarzuty: dwa włamania do skarbonek kościelnych na datki i kradzież z nich pieniędzy, usiłowanie włamania do skarbonki, a także zniszczenie mienia. Spowodował straty na kwotę ok. 2 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości