Dom handlowy Renoma ma nowego właściciela - obiekt za 120 mln euro kupiła firma Griffin Group. Przedstawiciele nowego inwestora zapowiadają, że będą chcieli zmienić wizerunek galerii i wprowadzić najemców ze średniej półki cenowej. - Renoma przez część mieszkańców miasta postrzegana jest jako nieco zbyt ekskluzywna - mówią.
Do transakcji doszło 18 grudnia. Firma Griffin Group za około 120 mln euro kupiła wrocławski dom handlowy Renoma od spółki Centrum Development & Investments, która była właścicielem obiektu od 2002 roku. To właśnie ta firma zajęła się modernizacją i gruntowną przebudową budynku.
- Decyzja o sprzedaży DH Renoma została podjęta na podstawie wcześniej przyjętej przez grupę strategii biznesowej. Od momentu założenia grupa sprzedała z sukcesem 11 projektów handlowych oraz handlowo-biurowych - komentuje Joanna Richter, prezes zarządu CDI Polska.
Nowy właściciel Renomy, Griffin Group to firma inwestycyjna i deweloperska, która działa na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. We Wrocławiu jest właścicielem m.in. apartamentów Rynek 50, które znalazły się na liście najbardziej prestiżowych adresów w naszym mieście.
Jak tłumaczą przedstawiciele nowego właściciela galerii, DH Renoma to jeden z najatrakcyjniejszych obiektów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.
- Najważniejszy powód zakupu Renomy to jednak strategia inwestycyjna Griffin Group, która koncentruje się na prestiżowych obiektach zlokalizowanych w centrach największych polskich miast. Jesteśmy przekonani, że do nich należy przyszłość polskiego rynku nieruchomości i handlu. Wraz z rozwojem gospodarczym kraju rosnąć będzie bowiem ochota konsumentów na to, aby robić zakupy lub spotykać się w restauracjach w sercu miasta i w miejscach, które niosą ze sobą wartość dodaną w postaci doskonałej architektury, wartości historycznej i szeroko pojętej jakości estetycznej - wyjaśnia Piotr Fijołek z Griffin Real Estate.
Nowy właściciel zamierza nieco zmienić wizerunek galerii.
- Z naszych analiz wynika, że Renoma przez część mieszkańców miasta postrzegana jest jako nieco zbyt ekskluzywna. W związku z tym chcielibyśmy, aby na wolnych jeszcze powierzchniach pojawiły się marki z tzw. średniej półki, zwłaszcza z branży odzieżowej. Planujemy też nieco bardziej zróżnicowaną ofertę gastronomiczną. Renoma jest tak fantastycznym miejscem, że każdy wrocławianin powinien z przyjemnością ją odwiedzać, a jednocześnie znaleźć w jej ofercie coś dla siebie - dodaje Piotr Fijołek.
Dom Handlowy Renoma, po gruntownej przebudowie i rozbudowie całego budynku, otwarto w 2009 roku. Mieszczą się w nim, oprócz sklepów i restauracji, także biura, które wynajmuje Hewlett-Packard.
Budynek przy ul. Świdnickiej, w którym obecnie działa galeria handlowa, powstał w 1930 roku - pierwotnie mieścił się w nim Dom Towarowy Wertheim. W czasie II wojny światowej budynek spłonął częściowo na skutek bombardowania i trzydniowego pożaru. Trzy lata po zakończeniu wojny został jednak odbudowany i ponownie otwarty, jako największy w Polsce Państwowy Dom Towarowy (PeDeT). W 1977 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków jako wybitne dzieło europejskiego modernizmu.
Więcej o historii budynku, w którym obecnie mieści się Renoma, dowiecie się z naszego cyklu Odkrywamy Wrocław.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze