Reklama

Dwaj Afgańczycy szli wrocławskim odcinkiem A4. Twierdzą, że chcieli się przedostać do Niemiec

09/01/2018 14:57

Wrocławscy policjanci na jednym z parkingów przy autostradzie A4 zatrzymali dwójkę nastolatków. Podczas kontroli okazało się, że nie mają przy sobie żadnych dokumentów i twierdzą, że pochodzą z Afganistanu. Do Polski mieli przedostać się przez Słowację, a ich celem są Niemcy.

– Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu brali udział wczoraj w dość nietypowej interwencji. Na parkingu przy autostradzie A4 w rejonie 165 kilometra zastali dwóch nastolatków, którzy jak się okazało, pochodzili, aż z Afganistanu – potwierdza asp. szt. Łukasz Dutkowiak z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.


Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyźni nie mają przy sobie żadnych dokumentów. – Oświadczyli, że mają 15 oraz 18 lat i są w podróży, od co najmniej 9 dni. W tym czasie kierując się do Niemiec, pieszo lub autostopem przemierzyli m.in. Pakistan, Iran, Turcję, Bułgarię, Serbię, Rumunię, Węgry, Słowację, ale dopiero w Polsce ktoś się nimi zainteresował – dodaje policjant.

Reklama

Obaj chłopcy zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy będą teraz wykonywać dalsze ustalenia i czynności z ich udziałem.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości