Kilka godzin trwała nocna akcja policyjnych antyterrorystów na towarowym lotnisku we Wrocławiu. Alarm wszczęto po tym, gdy pracownicy terminala na jednej z palet znaleźli paczkę, która - według ich oceny - mogła zawierać ładunek wybuchowy. Ewakuowano 10 osób. Ostatecznie okazało się, że w podejrzanej przesyłce był jedynie nadajnik GPS, którego nadawca wcześniej nie zgłosił.
Alarm ogłoszono przed północą. To wtedy systemy zabezpieczające lotniska dały znać, że na palecie znajduje się urządzenie, które nadaje podejrzane sygnały. Wyglądało na bombę.
- Ewakuowano 10 osób. Ściągnięty został również pies do oznaczania materiałów wybuchowych - przekazała portalowi TuWroclaw.com st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Pies wskazał na ten sam pakunek, który zaniepokoił wcześniej załogę lotniska. Na miejscu pojawiła się grupa minersko-pirotechniczna policji.
- Ostatecznie okazało się, że w jednej z palet znajdował się nadajnik GPS, który powinien wcześniej być zgłoszony. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych przedmiotów - informuje Aleksandra Freus.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nadajnik gps?!!! mam nadzieję że gościa zamknęli.. przecież po co komu na ziemi nadajnik GPS chyba tylko żeby doprowadzić do katastrofy zakłócając sygnal z satelitów GPS. Jeszcze to do bagażu wsadził??? Jakaś masakra
Żeby namierzyć swój bagaż. Ci ludzie w tych czasach bardzo wolno myślą i widać że pisała to osoba która ma minimum 40 lat
Stefku..napisane jest jasno że był tam nadajnik sygnału GPS. Do namierzenia czegoś przybużyciu GPS trzeba mieć tylkono odbiornik GPS a nadajniki są tylko na sieci satelitów nad ziemią. Kurka czego te dzieciaki w szkołach uczą! Szok. Urządzenie mające odbiornik GPS może ewentualnie wysłać uzyskany namiar jakim innym kanałem np. UKF albo GSM.. Proste alebwidac nie dla takich lemingów jak Stefki
Może to ruski troll i wsadził nadajnik sygnalu GPS do samolotu żeby zagłuszać sygnał GPS
Jakby pokrył koszty akcji to następnym razem by zgłosił
Po co została ściągniętą Policja, skoro Straż Graniczna ma Zespół Interwencji Specjalnych, w którym znajduje się miner-pirotechnik oraz sprzęt warty miliony? W tym specjalne skafandry, robota do neutralizacji oraz ambulans pirotechniczny...????????????
Bo SG to tylko w paszporty patrzy a w wolnej chwili notatki na SOL piszą że pasażerowi nie zabrali pasty 120ml
Aby zająć się ludźmi przebywającymi w pobliżu. Usprawnić działania służb celnych odpowiedzialnych za podejrzane i niebezpieczne przesyłki
Moim zdaniem ten człowiek powinien zgłosić ten GPS ślę to też nie wyklucza ludzkiego hrktu. Przepraszam bardzo, ale nie wiedzą państwo że GPS pozwala śledzić swoją walizkę? To jest bardzo przydatne. Od kąd ludzie mają GPS w walizkach i mówią to na lotnisku żeby nie wyszła taka afera jak tutaj, to ich bagaże wogule Sue nie zgubiły. Znam osobę której co drugi lot gineła walizka, a teraz odkąd ma GPS to wogole nie ginie. A podeślę to że lata bardzo często. Pozdrawiam
Oj nieuctwo.. jakim cudem i po co komu nadajnik GPS. Ludzie puknijcie się.
1. Ruskie dywersanty 2. Kontrola wlasnosci przez wlasciciela 3. Glupi zart 4. Kontrola pracy sluzb ochrony 5. ...
1. Ruskie dywersanty 2. Kontrola wlasnosci przez wlasciciela 3. Glupi zart 4. Kontrola pracy sluzb ochrony 5. ... np.extra kasa za akcje
Nadajnik gps?!!! mam nadzieję że gościa zamknęli.. przecież po co komu na ziemi nadajnik GPS chyba tylko żeby doprowadzić do katastrofy zakłócając sygnal z satelitów GPS. Jeszcze to do bagażu wsadził??? Jakaś masakra
Żeby namierzyć swój bagaż. Ci ludzie w tych czasach bardzo wolno myślą i widać że pisała to osoba która ma minimum 40 lat
Stefku..napisane jest jasno że był tam nadajnik sygnału GPS. Do namierzenia czegoś przybużyciu GPS trzeba mieć tylkono odbiornik GPS a nadajniki są tylko na sieci satelitów nad ziemią. Kurka czego te dzieciaki w szkołach uczą! Szok. Urządzenie mające odbiornik GPS może ewentualnie wysłać uzyskany namiar jakim innym kanałem np. UKF albo GSM.. Proste alebwidac nie dla takich lemingów jak Stefki