Reklama

Fałszywy policjant „prowadził śledztwo” w lombardach

08/06/2020 11:15

Udający policjanta 38-latek odwiedzał wrocławskie lombardy, twierdząc, że prowadzi tam śledztwo w związku z kradzieżami. Choć miał przy sobie policyjną legitymację, gaz pieprzowy i kajdanki, to wzbudził podejrzanie sprzedawców.

Pracownik znajdującego się w centrum Wrocławia lombardów zgłosił policjantom, że odwiedził go podejrzanie zachowujący się mężczyzna, który twierdził, że prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży. – Na szyi miał zawieszone etui przypominające legitymację służbową. Miał też przy sobie kajdanki i atrapę broni – mówi  st. sierż. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.


Po przyjeździe na miejsce policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca województwa łódzkiego i przewieźli go na Komisariat Policji Wrocław - Stare Miasto.

Reklama

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie replikę używanego przez policjantów pistoletu, a także gaz pieprzowy i kajdanki.


Okazało się, że 38-latek próbował oszukać innego pracownika wrocławskiego lombardu i już kilka lat temu został złapany za podszywanie się do policjanta.


Mężczyzna spędził noc w areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za podawanie się za policjanta grozi kara do roku więzienia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości