Reklama

Zanim Leśnica stała się Wrocławiem, była spokojną, niemiecką wioską [STARE ZDJĘCIA]

15/12/2024 14:19

Leśnica to nie Wrocław - można usłyszeć czasem od szczególnie złośliwych. Przed laty tak właśnie było. To osiedle przyłączono do Wrocławia niespełna 100 lat temu - w 1928 roku. Dokładnie w tym samym czasie, częścią miasta stały się Biskupin, Księże Małe, Karłowice czy Maślice.

TAK WYGLĄDAŁA LEŚNICA, ZANIM ZOSTAŁA WROCŁAWIEM - ZOBACZ ZDJĘCIA [KLIKNIJ]

Co ciekawe, Leśnica czasy największego rozkwitu przeżywała w XIV wieku. To wtedy uzyskała prawa miejskie, a wokół jedynej ulicy przebiegającej przez miasto zaczęły powstawać mniejsze drogi, pozwalające miasteczku szybko się rozwijać. Rozkwit nie trwał jednak długo. W XVIII wieku Leśnica straciła prawa miejskie i ponownie stała się wsią była nią aż do początku XX wieku.

Niemiecka Deutsch Lissa została włączona do Wrocławia w 1928 roku. To właśnie wtedy burmistrzem Wrocławia został Karl Mache - cukiernik i piekarz urodzony właśnie w Leśnicy.

Reklama

TAK WYGLĄDAŁA LEŚNICA, ZANIM ZOSTAŁA WROCŁAWIEM - ZOBACZ ZDJĘCIA [KLIKNIJ]

Zdjęcia pochodzą z serwisu fotopolska.eu

 

 

 

 

 

 


 

 

 


r

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/12/2024 14:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości