Reklama

Groźny wypadek na Broniewskiego. Ciężarówka wjechała w tramwaj, są ranni [ZDJĘCIA]

20/07/2018 13:10

Groźny wypadek na Karłowicach. Około godziny 12:30 na ulicy Broniewskiego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z tramwajem. Siła uderzenia była tak duża, że wagon wypadł z torów.

Według relacji świadków winnym zdarzenia jest kierowca samochodu dostawczego, który na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle i uderzył w tramwaj jadący w kierunku centrum. Pierwszy wagon składu wypadł z torów i blokuje ulicę Broniewskiego.


- Tramwaj linii 7 jechał w kierunku centrum, miał zielone światło i zderzył się z ciężarówką skręcającą w ulicę Broniewskiego. Najprawdopodobniej kierowca miał czerwone światło do skrętu, a zielone było do jazdy prosto - relacjonuje Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK Wrocław. - W zdarzeniu ucierpiało dziewięć osób, trzech pasażerów zostało przetransportowanych do szpitala - kobieta w ciąży, dziecko i motorniczy - a pozostali zostali opatrzeni na miejscu. Wszyscy byli przytomni, bez bezpośredniego zagrożenia życia - mówi.

Reklama

Tramwaje linii 1 i 7 skierowano objazdem przez Dworzec Nadodrze, pl. Staszica, most Osobowicki, Bałtycka. Autobusy linii 105, 108, 111, 118, 119, 129, 132, 142 i K skierowano objazdem przez Bałtycką, Żmigordzką. Z kolei w relacji Karłowice - Poświętne uruchomiono autobusy "za tramwaj".


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości