Reklama

Idą święta. Więcej policji na drogach

21/12/2017 10:20

"Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" - tak nazywają się ogólnopolskie działania policyjne, które lada chwila będą prowadzone również na dolnośląskich i wrocławskich drogach.

Pośpiech, tłok, nerwy, alkohol na świątecznych stołach - bożonarodzeniowych zagrożeń dla bezpieczeństwa na ulicach jest sporo. W ubiegłym roku w dniach 24-26 grudnia na polskich drogach w 183 wypadkach zginęło aż 30 osób, a 229 zostało rannych. Najwięcej ofiar odnotowano w drugi dzień świąt, obfitujący w powroty do domów z rodzinnych biesiad.


Dlatego policja w dniach 22-26 grudnia zintensyfikuje działania na uczęszczanych trasach Wrocławia i Dolnego Śląska. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Będą również kontrolować prędkość jazdy.

Reklama

- Nie zapomnijmy też o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. W warunkach zimowych trzeba przede wszystkim sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne i oczywiście założyć zimowe opony. Natomiast piesi i rowerzyści powinni mieć na sobie elementy odblaskowe - przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości