Reklama

Jacek Sutryk traci mandat. Zastąpi go kobieta

23/04/2024 10:05

Jacek Sutryk straci mandat w Radzie Miejskiej Wrocławia. Wywalczył go 7 kwietnia, zdobywając 2822 głosy. Został w ten sposób jedynym radnym ze swojego komitetu w okręgu wyborzym nr 4. Ale radny nie może być jednocześnie prezydentem miasta. Jego miejsce zajmie teraz działaczka Lewicy Dorota Pędziwiatr.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, mandat radnego wygasa automatycznie  z chwilą wyboru na wójta, burmistrza, prezydenta miasta, posła na Sejm, senatora albo posła do Parlamentu Europejskiego.


Miejsce Jacka Sutryka w radzie zajmie kolejna osoba z list jego komitetu, która zdobyła w wyborach 7 kwietnia najwięcej głosów. Jest nią Dorota Pędziwiatr, na którą przed dwoma tygodniami głosowało tylko o 727 wyborców mniej niż na prezydenta Wrocławia. Wtedy jednak to nie wystarczyło do objęcia mandatu. 


 

 


Dorota Pędziwiatr ma 38 lat. - Politolożka, feministka, wrocławska radna osiedlowa, wiceprzewodnicząca wrocławskiej Nowej Lewicy i współpracowniczka Ministry Agnieszki Dziemianowicz-Bąk - pisze o sobie na Facebooku. Jest osiedlową radną na Strachocinie, Swojczycach i Wojnowie, była wiceszefową Akcji Miasto. - Niezależnie od funkcji, chcę miasta szczęśliwego, ponieważ sama jestem wrocławianką od urodzenia, tu mieszkam, pracuję, mam rodzinę i Wrocław po prostu kocham. I to jest chyba najsilniejszy mandat do tego, żeby działać na rzecz jego i jego mieszkańców - podkreśla.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości