Reklama

Koalicja w sejmiku potwierdzona umową

28/05/2024 13:49

Już wiadomo, kto będzie czym się zajmował w nowym Zarządzie Województwa Dolnośląskiego. To efekt podpisania umowy koalicyjnej między Koalicją Obywatelską a klubem Trzecia Droga - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Po burzliwej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na której tydzień temu wybrano marszałka i cały Zarząd Województwa, udało się zawrzeć porozumienie między klubami, które od kilku dni rządzą naszym województwem.


W wyniku tego porozumienia ustalono także podział kompetencji członków zarządu.


- Razem, czyli nasz klub Trzeciej Drogi i Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz klub Koalicji Obywatelskiej stanowimy stabilną większość, ponieważ skupiamy 22 radnych – powiedział marszałek Paweł Gancarz. – Nasze porozumienie oprócz spraw programowych przewiduje także podział kompetencji w zarządzie.

Reklama

Marszałek Paweł Gancarz będzie sprawował pieczę nad swoim departamentem, a także sprawami środków unijnych i ochrony środowiska. Wicemarszałkowi Wojciechowi Bochnakowi powierzono sprawy sportu i turystyki oraz temat aglomeracji wrocławskiej, a wicemarszałkowi Michałowi Rado gospodarkę i infrastruktury. Natalia Gołąb, członek zarządu ma zająć się kwestiami rolnictwa i spraw wiejskich a Jarosław Rabczenko, także w randze członka zarządu, dolnośląską służbą zdrowia i kulturą.


- Mamy nadzieję, że to porozumienie pozwoli już teraz rozpoczęcie spokojnej, ale także wytężonej pracy na rzecz regionu – dodała Monika Włodarczyk, szefowa sejmikowego klubu KO, która podpisała to porozumienie razem z marszałkiem Pawłem Gancarzem.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości