Reklama

Kolejne 33 osoby zakażone koronawirusem

09/05/2020 10:25

Wśród osób u których w sobotę rano potwierdzono zakażenie koronawirusem, 33 to mieszkańcy Dolnego Śląska. W naszym regionie potwierdzono już w sumie 1903 zakażenia.

Z z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że epidemia w ostatnim czasie nasiliła się na terenie województwa śląskiego. W tylko w sobotę rano na Górnym Śląsku stwierdzono 88 nowych przypadków, a po popołudniu 75.


W naszym regionie liczby są bardziej optymistyczne. Wojewoda dolnośląski rano poinformowało o 14 pacjentach, u których testy na COVID-19 dały wynik pozytywny. Po południu koronawirusa potwierdzono u kolejnych 14 osób. Wśród osób u których ostatnio potwierdzono zakażenie są mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i kilku mniejszych miejscowości Dolnego Śląska.

Reklama

W całej Polsce zanotowano do tej pory już ponad 15,6 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba osób zmarłych z powodu epidemii to 785.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości