Reklama

Koniec sezonu fontann. Kiedy znów trysną wodą?

02/11/2023 15:53

To już koniec sezonu fontannowego. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta stopniowo przeprowadza ich wygaszanie. Kiedy znów trysną wodą?

 

 

- Na okres jesienno – zimowy, pomiędzy listopadem a marcem, wszystkie nasze fontanny są wygaszane i nie pracują. Ma to ścisły związek z pogodą i niskimi temperaturami, przy których mogłoby dojść do zamarznięcia wody (krążącej w zamkniętym obiegu) i uszkodzenia instalacji - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM-u, który dba o 9 wrocławskich fontann. - Z początkiem listopada, po spuszczeniu wody, następuje demontaż oraz zabezpieczanie zewnętrznych elementów instalacji, konserwacja silników, pomp oraz elektroniki.


W ciągu ostatnich 12 miesięcy przeprowadzono remonty poszczególnych elementów w trzech fontannach: wymieniono szklane tafle w fontannie na pl. Gołębim, zlikwidowano spękania na placu Orląt Lwowskich oraz odrestaurowanoa marmurowy basen przy Szermierzu. Koszt wykonania tych prac przekroczył 680 000 zł.

Reklama

Fontanny uruchomione znów zostaną 1 kwietnia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości