W czwartek, 6 lutego we Wrocławiu i na terenie powiatu wrocławskiego policjanci z drogówki przeprowadzili kontrole kurierów, była to pierwsza taka akcja pod nazwą "Przesyłka". Policjanci sprawdzali, czy kierowcy legalnie wykonują swoje usługi, czy są trzeźwi, czy mają odpowiednie dokumenty, jak przewożą towary i w jakim stanie są ich pojazdy.
W wyniku wczorajszych działań wrocławskiej policji, skontrolowano 60 busów kurierskich, ujawniając 32 wykroczenia. Kierowcy zostali ukarani 21 mandatami, a w niektórych przypadkach policja skierowała wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci nie tylko karali, ale także udzielali pouczeń.
W trakcie wczorajszych kontroli wrocławskiej drogówki, policjanci ujawnili także szereg innych wykroczeń i przestępstw. Zatrzymano kierowcę bez uprawnień oraz kierowcę pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo, zatrzymano osobę poszukiwaną. Policjanci zatrzymali również 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny budził zastrzeżenia, oraz jeden dokument prawa jazdy.
Wczorajsze działania były pierwsze tego typu w powiecie wrocławskim, jednak policja zapowiada, że ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, będą one kontynuowane w przyszłości.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze