Reklama

Koronawirus na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu zmarła 42-latka [03.10.2020]

03/10/2020 10:48

Smutne wieści z Ministerstwa Zdrowia. Resor poinformował, że wśród 34 zmarłych ostatnio osób chorujących na COVID-19 jest 42-letnia wrocławianka. Przyrost liczby zakażeń w Polsce nie hamuje. W sobotę w kraju stwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków w ciągu doby.

42-letnia pacjentka, która zmarła we Wrocławiu oprócz COVID-19 miała również inne choroby współistniejące.


W ciągu ostatniej doby w całym kraju zanotowano 2 367 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Najwięcej na terenie województw: małopolskiego (290), mazowieckiego (277), pomorskiego (244), wielkopolskiego (224) oraz śląskiego (221).


Na Dolnym Śląsku stwierdzono 63 nowe zakażenia. Są to osoby z Wrocławia i Legnicy oraz mniejszych miejscowości powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Reklama

W sumie na terenie Dolnego Śląska stwierdzono 5 423 zakażenia SARS-CoV-2. Aktualnie w szpitalach jest 169 z tych osób.


W całej Polsce liczba osób, które odebrały pozytywne wyniki testów to obecnie: 98 140. Od początku epidemii zmarło 2 604, które miały potwierdzone zakażenie koronawirusem.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości