Reklama

Koronawirus we Wrocławiu. Zmarł kolejny pacjent

14/07/2020 10:49

Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek rano smutne wieści – we Wrocławiu zmarł kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Resort poinformował też o kolejnych przypadkach zakażeń na terenie naszego województwa. Są też dobre wieści, dotyczące wyzdrowień.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia i wojewoda dolnośląski poinformowali o 8 nowych przypadkach koronawirusa na Dolnym Śląsku. Są to mieszkańcy Wrocławia, Legnicy oraz powiatów: oleśnickiego i zgorzeleckiego.


W ciągu ostatniej doby w całej Polsce potwierdzono w sumie 267 nowych zachorowań na COVID-19. Największa liczba zakażonych to mieszkańcy województwa śląskiego (72 osoby). Od początku epidemii w naszym kraju stwierdzono 38 457 zakażeń, z czego zmarło 1 588 pacjentów.


Ministerstwo Zdrowia przekazało także smutne wieści o śmierci 12 kolejnych zakażonych osób. Jest wśród nich 60-letni mężczyzna z Wrocławia. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.

Reklama

U kolejnych 21 mieszkańców naszego województwa ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne, co oznacza, że są zdrowi. Są to: dziecko, 12 kobiet i 8 mężczyzn.  


Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:


Na Dolnym Śląsku są 2983 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19, a wyleczonych zostało 2473 osób.


Liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 1341,


liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 301,


liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 132.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości