3-letnia dziewczynka przechadzała się samotnie ulicą Odrzańską. Okazało się, że jej matka miała organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobiecie grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Dochodzenie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto.
Klaudia J.P. jest podejrzana o to, że w piątek, 22 października, naraziła swoją 3-letnią córkę na na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu tj. o czyn z art. 160 par. 2 kk”. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.
– Dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych, opuściło samo mieszkanie, a następnie biegało zdezorientowane po ulicy Odrzańskiej we Wrocławiu. Dziewczynką zaopiekowała się przejeżdżająca samochodem kobieta, która powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego KMP we Wrocławiu – mówi Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.
I dodaje, że policja ustaliła tożsamość rodziców. Okazało się, że matka dziewczynki miała w wydychanym powietrzu co najmniej 1,49 promila alkoholu.
– O zdarzeniu i sytuacji rodzinnej dziewczynki powiadomiono Sąd Rodzinny dla Wrocławia Śródmieścia – podkreśla Małgorzata Dziewońska.
CZYTAJ TEŻ: MAŁA DZIEWCZYNKA BŁĄKAŁA SIĘ PO MIEŚCIE. POLICJA ZNALAZŁA MATKĘ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze