40-letni maszynista został zatrzymany przez policję, gdy przyszedł do pracy pod wpływem narkotyków. Służby Kolei Dolnośląski wykryły stan maszynisty i przekazały mężczyznę policji, jeszcze zanim ten wyruszył na trasę.
Maszynista miał obsługiwać połączenie relacji Wrocław-Zgorzelec, ale do pracy nie został dopuszczony. Podczas kontroli przeprowadzonej przez Koleje Dolnośląskie, wyszło że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. Spółka o sprawie zawiadomiła policję.
– Po godzinie 22:00 dnia 27.08 br. funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od służb kontrolnych przewoźnika kolejowego dotyczące maszynisty pociągu relacji Wrocław-Zgorzelec, który miał rzekomo znajdować się pod wpływem substancji odurzających. Policjanci podjęli interwencję wobec 40-latka, przeprowadzili test na obecność środków odurzających w jego organizmie - z wynikiem pozytywnym. Maszynista został zatrzymany i została mu pobrana krew do badań – mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – W tej chwili funkcjonariusze badają wszelkie okoliczności tego zdarzenia, oczekują również na wyniki badań, które dadzą ostateczną odpowiedź jakie środki i w jakim stężeniu znajdowały się w organizmie 40-latka – dodaje policjant.
Ze wstępnej kwalifikacji czynu obranej na wstępnym etapie postępowania wynika, że mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności w związku z czynem, którego się dopuścił.
Przewoźnik w oświadczeniu zaznacza, że dzięki kontroli udało się wyeliminować z ruchu maszynistę, nim ten wyruszył na trasę.
– Z zadowoleniem stwierdzamy, że system bezpieczeństwa przewozów w KD funkcjonuje efektywnie . Ostatnie działania zakończyły się sukcesem ale niezmiennie pilnujemy jego szczelności, dostosowując procedury do ewoluującej rzeczywistości. Dla Kolei Dolnośląskich jest to priorytet . Dzięki temu pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie w naszych pociągach – czytamy w oświadczeniu wydanym przez przewoźnika.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze