Reklama

Miasto da stypendium młodym wrocławianom wyjeżdżającym za granicę

25/02/2020 10:43

65 młodych wrocławian zostało laureatami Studenckiego Programu Stypendialnego na rok akademickiego 2019/2020. Studenci, którzy planują wyjazd za granicę mogą liczyć na 500 złotych miesięcznie, wypłacane z miejskiej kasy.

– Stypendia przyznano 65 laureatom. Dużą część z nich stanowią studenci Politechniki Wrocławskiej, a także Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Przyrodniczego. Ich pobyt na zagranicznych uczelniach będzie trwał od 4 do 6 miesięcy – mówi Krzysztof Szłapka z Urzędu Miejskiego Wrocławia.


SPS to funkcjonujący od kilku lat projekt wsparcia finansowego udzielanego przez miasto. Jego adresatami są studenci i doktoranci wrocławskich uczelni. Wrocławski magistrat tłumaczy, że to także nagroda za ich trud włożony w działalność naukową.

Reklama

Ze stypendium mogą korzystać studenci I, II i III stopnia studiów, zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości