Reklama

Miasto uporządkuje parkowanie na Ołbinie i zazieleni odcinek ulicy. Konsultacje

09/03/2021 09:12

Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat urządzenia zieleni na ul. Żeromskiego, na odcinku od ul. Jedności Narodowej do ul. Nowowiejskiej. 

Pierwszy etap konsultacji, dotyczący zazielenienia ulicy Żeromskiego, uporządkowania parkowania, wymianę nawierzchni chodników i wprowadzenia tzw. infrastruktury niebiesko-zielonej (zieleń i woda opadowa), został zorganizowany latem 2020 roku. Na podstawie zebranych przez magistrat opinii wykonawca opracował trzy warianty koncepcji programowo-przestrzennej.


Teraz przyszedł czas na drugi etap, który ruszył w poniedziałek i potrwa do 21 marca. Na środę, 10 marca, w godz. 17.30-19 zaplanowane jest spotkanie online, a 13 marca, na skrzyżowaniu Daszyńskiego i Żeromskiego w godz. 10-13 stanie punkt konsultacyjny. 

Reklama

"Jest szansa, że po ulicy będzie można się swobodnie przemieszczać, nie wpadając co krok na zaparkowane auto. Mieszkańcy Ołbina mają też możliwość zyskać zieleń w sąsiedztwie domów. Działanie to przyczyni się do obniżenia temperatury, poprawy jakości powietrza i wykorzystania wód opadowych. Dodatkowo każdy z nas wie, jak miło w upalny dzień schronić się w chłodzie natury" - zachęca magistrat na stronie konsultacji Wrocław Rozmawia. 


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości