Dobre wieści dla pasażerów – mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Będą mogli nadal jeździć pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio na terenie stolicy Dolnego Śląska na UrbanCard.
Przypomnijmy, że od 1 sierpnia 2024 r. wystarczy co najmniej 24-godzinny bilet na komunikację miejską, aby swobodnie podróżować pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio na terenie Wrocławia. Dobra wiadomość jest taka, że… nic się zmieni, bowiem umowa dofinansowania przewozów została przedłużona na mocy porozumienia, jakie 26 czerwca zawarły miasto Wrocław i starostwo powiatu wrocławskiego.
– Ta dotacja to działanie, które zarząd powiatu wrocławskiego wpisuje w działania związane ze wspieraniem transportu aglomeracyjnego pomiędzy gminami naszego powiatu a stolicą regionu. W tym roku powiat wrocławski przeznacza 4 mln zł na wsparcie gmin organizujących transport zbiorowy i 1 mln zł na współpracę z Wrocławiem – podkreślił Marcin Korytko, wicestarosta powiatu wrocławskiego.
Do dworca Wrocław Główny możemy dojechać w ten sposób aż 11 liniami z 10 kierunków. Około kwadransa zajmuje podróż pociągiem z Leśnicy, Pracz czy Świniar. 10-15 minut dłużej trzeba jechać z Pawłowic lub Wojnowa.
U przewoźników regionalnych honorowane są bilety:
Wrocław do tej pory na dofinansowanie przewozów kolejowych wydał 53 mln zł, a starostwo powiatowe 1,5 mln, do inicjatywy dołączyło także Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska z kwotą 3 mln zł.
Więcej materiałów Kolei Dolnośląskich można zobaczyć w specjalnym serwisie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze