Reklama

Motocyklista jechał bez kasku. Na głowę założył... chustę

17/08/2018 23:39

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali młodego mężczyznę jadącego motocyklem bez kasku. Jak tłumaczył sam zainteresowany, miała mu go przywieźć autobusem dziewczyna, ale mimo braku ochrony na głowę, postanowił ruszyć w drogę. Dla niepoznaki założył jednak czarną chustkę. Funkcjonariusze upomnieli młodego kierowcę mandatem, a pozostałą część drogi do domu musiał już pokonać pieszo.

Policjanci w czasie przeprowadzania kontroli prędkości w jednym z punktów na terenie miasta, zauważyli jadącego motocyklem mężczyznę. Ich uwagę zwrócił fakt, że kierowca nie miał założonego kasku. Funkcjonariusze od razu postanowili przypomnieć mężczyźnie o obowiązku jazdy w kasku ochronnym, zatrzymując go do kontroli drogowej.


19-latek tłumaczył, że kask miała mu przywieźć autobusem jego dziewczyna, ale dostarczyć mu go miała dopiero na drugim końcu miasta. Na głowę - dla zachowania pozorów - postanowił założyć jedynie czarną chustkę.

Reklama

Lekkomyślność młodego człowieka podczas wypadku mogła mieć tragiczne konsekwencje. Policjanci wyjaśnili mężczyźnie, czym niejednokrotnie kończy się jazda w taki sposób i ukarali go mandatem. Funkcjonariusze zakazali mu też dalszej jazdy. Drogę do domu musiał pokonał już pieszo, ale za to bezpiecznie.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości