Tradycyjnie 8 stycznia o godz. 12.00, na peronie trzecim stacji Wrocław Główny, spotykają się osoby pamiętające i wspominające tragicznie zmarłego aktora Zbyszka Cybulskiego.
W stałej grupie są kolejarze PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., przedstawiciele Gazety Wyborczej – inicjatora wykonania pamiątkowej tablicy, Stanisław Dzierniejko - dyrektor Festiwalu Aktorstwa Filmowego, przedstawiciele władz Wrocławia, środowisk artystycznych, mediów i wielbiciele talentu aktora.
W tym roku to już 49. rocznica tragicznej śmierci aktora. Tablicę pamiątkową wmurowano w posadzkę trzeciego peronu w 30. rocznicę fatalnego wypadku.
Widnieje na niej napis: "Z tego peronu 8 stycznia 1967 r. w swoją ostatnią podróż wyruszył Zbyszek Cybulski aktor. Wrocław 8 stycznia 1997 r."
Zbigniew Cybulski był wybitnym aktorem. Zagrał m.in. w filmach: "Pokolenie", "Popiół i diament", "Rękopis znaleziony w Saragossie" , "Jak być kochaną" . Porównywano go do Jamesa Deana.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze