Reklama

Na dworcu Wrocław Główny nadal pamiętają o tragicznie zmarłym legendarnym aktorze

08/01/2016 00:00

Tradycyjnie 8 stycznia o godz. 12.00, na peronie trzecim stacji Wrocław Główny, spotykają się osoby pamiętające i wspominające tragicznie zmarłego aktora Zbyszka Cybulskiego.

W stałej grupie są kolejarze PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., przedstawiciele Gazety Wyborczej – inicjatora wykonania pamiątkowej tablicy, Stanisław Dzierniejko - dyrektor Festiwalu Aktorstwa Filmowego, przedstawiciele władz Wrocławia, środowisk artystycznych, mediów i wielbiciele talentu aktora.


 

 


W tym roku to już 49. rocznica tragicznej śmierci aktora. Tablicę pamiątkową wmurowano w posadzkę trzeciego peronu w 30. rocznicę fatalnego wypadku.


 


Widnieje na niej napis: "Z tego peronu 8 stycznia 1967 r. w swoją ostatnią podróż wyruszył Zbyszek Cybulski aktor. Wrocław 8 stycznia 1997 r."

Reklama

 


Zbigniew Cybulski był wybitnym aktorem. Zagrał m.in. w filmach: "Pokolenie", "Popiół i diament", "Rękopis znaleziony w Saragossie" , "Jak być kochaną" . Porównywano go do Jamesa Deana.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości