Reklama

Na ulice wyjadą nowe radiowozy i grupa specjalna „Speed” [ZDJĘCIA, WIDEO]

16/07/2019 14:18

We wtorek, 16 lipca, dolnośląscy policjanci otrzymali po pięć samochodów marki BMW i volkswagen T6. Do działań ruszy też grupa „Speed”, której zadaniem będzie przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na dolnośląskich drogach.


We wtorek na terenie komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowych 10 nowych radiowozów. W uroczystości wzięli udział: wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, insp. Dariusz Wesołowski.

Nowe radiowozy to samochody marki BMW I VW T6. Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu oraz komendy powiatowej policji w Świdnicy. Wyposażone w wideorejestratory pojazdy mając zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Oznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą natomiast wykorzystywane do codziennej służby patrolowej w Komendach Powiatowych Policji w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich oraz Złotoryi.

Całkowity koszt zakupionych pojazdów to prawie 1,8 miliona złotych.

Podczas spotkania poinformowano także o utworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy „Speed”, mającej na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. – W skład grupy wchodzić będą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego. Podobne grupy tworzone są w całym kraju – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski.





Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości