Kapituła plebiscytu „Wrocław bez barier” jednogłośnie zagłosowała za uhonorowaniem Narodowego Forum Muzyki certyfikatem „Wrocław bez barier” w kategorii „Miejsce dostępne dla wszystkich”. Certyfikat promuje dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji.
Dokument jest sygnowany przez prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Wyróżnienia są przyznawane z inicjatywy Bartłomieja Skrzyńskiego, rzecznika ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Certyfikaty przyznaje kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia, laureaci poprzednich edycji plebiscytu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Kapituła wybiera laureatów w czterech kategoriach: miejsce dostępne dla wszystkich, działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, integracja społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu.
Przypominamy, że Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki został niedawno laureatem Nagrody Kulturalnej Śląska, którą wręczono w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Nagrodę otrzymał także Joachim Bahlcke oraz Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze